Pierwsza misja gospodarcza Serwisu RozwójEksportu.pl do Francji już we wrześniu?

misja gospodarcza do francjiSerwis Rozwój Eksportu organizuje w imieniu swoich klientów misję gospodarczą do Francji pod koniec września bieżącego roku. Konkretny cel podróży to Paryż. Celem naszej wizyty jest przedstawienie potencjonalnym eksporterom korzyści, jakie daje eksport na francuski rynek. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z tymże rynkiem, a także z zasadami panującymi na nim. Wiedzę zebraną w czasie misji oraz kluczowe informacje z podróży opiszemy w niniejszym serwisie. W szczególności poruszymy temat, w jaki sposób można wejść na całkowicie nowy rynek zbytu. Rynek w Polsce mniej znany (szczególnie przez małe firmy) jako cel eksportowy.

Francja jest czwartym krajem pod względem największego eksportu Polski, do którego nasza gospodarka dostarcza swoje produkty. Naszym głównym celem jest nawiązanie współpracy z tamtejszymi pośrednikami i przedstawicielami, omówienie ewentualnych warunków współpracy, a także przygotowanie możliwości wejścia firmy na rzeczony rynek w formie oddziału lub przedstawicielstwa. Drugim celem naszej wizyty jest nawiązanie współpracy z instytucjami wspierającymi eksport na rynek francuski, bowiem często finansują one działania eksportowe na przykład poprzez finansowanie udziału w targach, promocję, dofinansowanie kosztów wyjazdów.

Misja gospodarcza Serwisu RozwójEksportu.pl do Francji już we wrześniu?

Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu naszego czasu, doświadczenia oraz posiadanych kontaktów na omawianym rynku. Nasz serwis w imieniu naszych dwóch partnerów biznesowych zamierza reprezentować produkty obu tych firm na francuskim rynku. Jednakże mamy jeszcze możliwość dołączenia do wspólnej oferty na rynek francuski do dwóch przedsiębiorstw! Przy czym stosujemy zasadę, iż nie reprezentujemy firm z tej samej branży, które mogą być dla siebie konkurencją. Ma to na  celu ograniczenie konfliktu interesów podczas misji, a także faworyzowania któregoś z klientów.

Co oferujemy?

Jak głosi nazwa niniejszego serwisu – stawiamy na rozwój! Jednak trzeba podkreślić, że chodzi o rozwój obopólny, czyli rozwija się zarówno Twój biznes, jak i nasz. Ty oszczędzasz czas, a my szukamy dla Ciebie okazji, możliwości i korzyści. Możesz powiedzieć: mam czas, więc sam pojadę do Francji i sam wszystko załatwię. No tak, ale oprócz wymaganych zasobów czasowych, zwracamy także uwagę na koszty podróży, hotelu, dojazdów, tłumaczy, a dodatkowo koszty spotkań biznesowych, delegacji itp. I w ten oto sposób łatwo dobijamy do około 20 tys. zł. A do tego dochodzi jeszcze czas na przygotowania do wyjazdu, co dla niektórych jest jeszcze bardziej kosztowne niż sam wyjazd. My z kolei dzielimy koszty przez liczbę firm zlecających naszemu serwisowi reprezentowanie ich na danym rynku.

Co dajemy w zamian?

handel zagraniczny francjaPrzede wszystkim szanse. Szanse na to, że uda się stosunkowo niedużym kosztem wejść na nowy rynek. Nasz serwis koncentruje się na wsparciu dla małych firm zaczynających przygodę z eksportem lub dopiero raczkujących na trudnym rynku. Doskonale wiemy, jakim kosztem odbywa się pozyskiwanie klientów z rynków zagranicznych. A właśnie w tym celu organizowana jest nasza misja gospodarcza do Francji, czyli aby ograniczyć koszt, a jednocześnie zyskać szanse na pozyskanie nowych klientów dla Twojej firmy. Po zakończeniu misji każdy z partnerów eksportowych otrzyma od nas kilkustronicowy raport dotyczący swojej firmy, a ponadto rekomendacje wejścia na rynek lub propozycję działań, jakie należy podjąć w celu rozpoczęcia eksportu do Francji.

Zainteresowany?

W takim razie zapraszamy na spotkanie i rozmowę (również telefoniczną) albo prosimy o e-mail z informacją o chęci wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu we współpracy z naszym serwisem. Na zgłoszenia czekamy do 15 września 2014 r.  Kontakt do nas: tel. 793 024 625 oraz e-mail: biuro(małpka)rozwojeksportu.pl lub napisz do nas korzystając z formularza.

W październiku szykujemy podobną misję gospodarczą do kolejnej europejskiej stolicy, a mianowicie do hiszpańskiego Madrytu. Wstępnie można już sygnalizować chęć wzięcia udziału także w tej misji.